Smaki polskich ryb – Piknik Wędkarski

Powiększ obraz

Już po raz czwarty w Środowiskowym Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach odbył się Piknik Wędkarski, którego współorganizatorem był PZW Koło „Brzana” w Nozdrzcu. Piknik został zorganizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Nozdrzec. Patronat medialny nad tym corocznym wydarzeniem objął portal internetowy „Brzozowiana”.

 

W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Pan Antoni Gromala – Wójt Gminy Nozdrzec, Pani Agnieszka Lew – Zastępca Kierownika Oddziału Nadzoru w Pomocy Społecznej Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Pani Magdalena Rozborska – starszy inspektor z tego samego Wydziału, Pan Zbigniew Szpiech-Sołtys Izdebek, Pani Anna Jarema – Kierownik GOPS w Nozdrzcu.

W czwartkowe przedpołudnie do ŚDS zawitało 5 ośrodków: WTZ z Haczowa oraz cztery Środowiskowe Domy Samopomocy – z Jarosławia, Przeworska, Sieniawy i Bachórzca. Każda placówka wytypowała dwie drużyny. Zadaniem pierwszej z nich było przygotowanie jednej z  potraw takich jak: karp zapiekany z pieczarkami, sałata z karpia, pstrąg z boczkiem i szpinakiem, pstrąg zapiekany z miodem, sałata z pstrąga oraz pstrąg z mango. Nad częścią kulinarną czuwały panie z Hotelu i Restauracji „Nad Osławą” w Zagórzu na czele z szefową kuchni – Vierą Hlazkovą. Potrawy wykonane przez uczestników części kulinarnej wprawiły w zachwyt nawet doświadczonych kucharzy. Wszystkie dania nie tylko pięknie wyglądały, ale równie dobrze smakowały.

Druga trzyosobowa drużyna pod opieką zawodowych wędkarzy miała za zadanie złowić jak największą ilość ryb oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące wędkarstwa.

Z zadaniem tym najlepiej poradziła sobie ekipa WTZ w Haczowie, zdobywając 1020 pkt., na kolejnych miejscach uplasowali się: ŚDS w Izdebkach (900 pkt.), ŚDS Jarosław (530 pkt.), ŚDS Sieniawa (480 pkt.), ŚDS Bachórzec (460 pkt.) oraz ŚDS Przeworsk (380 pkt.).

Na zakończenie pikniku każda drużyna otrzymała prezenty ufundowane przez gospodarzy oraz pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz obraz autorstwa naszego uczestnika – Pawła Rebizaka.

 

 

[Not a valid template]