Biwak w Jabłonicy Ruskiej

Powiększ obraz

Marsze nordic walking, gry zespołowe – w piłkę siatkową,  nożną oraz ringo,  bilard to tylko jedne z licznych atrakcji, które towarzyszyły uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach podczas dwudniowego pobytu w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Danuty i Kazimierza Szpiech w Jabłonicy Ruskiej.

 

Dzięki życzliwości właścicieli, nasi uczestnicy mogli nieodpłatnie korzystać z wszelkich atrakcji jakimi dysponuje gospodarstwo. Wyjazd znacznie różnił się od dotychczasowych wycieczek i wymagał od uczestników większego zaangażowania i samodzielności. Uczestnicy mieli okazję wykorzystać w praktyce wiele przydatnych umiejętności, które nabywają podczas  treningów prowadzonych  w ŚDS. Biwak okazał się też świetną okazja do kształtowania wielu nawyków, niezbędnych przy samodzielnym funkcjonowaniu w życiu codziennym.

Nie zabrakło też miejsca na spokojne spędzenie czasu z książką, grami planszowymi czy poezją. Jak na każdy biwak przystało został zorganizowany także grill i oczywiście zabawa taneczna. Dodatkową atrakcją były też zwierzęta – daniele i konie, a chętni mogli spróbować swych umiejętności w wędkarstwie. Malownicze otoczenie oraz moc atrakcji sprawiły, że wyjazd był niezwykle udany i efektywny. Organizacja gospodarstwa pozwoliła wesoło i aktywnie spędzić czas bez względu na pogodę.

Mamy nadzieję, że tego typu wyjazdy na stałe zagoszczą w kalendarzu naszych wydarzeń.

K. Dyrda

 

[Not a valid template]