Coś dla miłośników klasyki i historii czyli wystawa samochodów zabytkowych

Powiększ obraz

Motoryzacją interesują się prawie wszyscy mężczyźni jak również część kobiet. Większość osób kocha samochody. Ich piękno przykuwa nasz wzrok a dźwięk silnika momentalnie odwraca głowę w ich kierunku.

 

Ekscytujemy się widząc na parkingu rzadko spotykany pojazd. Często  robimy zdjęcie, aby pochwalić się nim wśród naszych znajomych. Nie wszyscy podzielają jednak tę pasję. Być może nie zrozumieją tego ci,  dla których auto to jedynie sposób na przedostanie się z punktu A do punktu B.

Na pewno zrozumieją nas prawdziwi pasjonaci motoryzacji. Taką właśnie osobą jest Pan Andrzej Bieńczak – inicjator i założyciel Muzeum Samochodów Zabytkowych w Jasienicy Rosielnej. Dzięki uprzejmości właściciela kolekcji mogliśmy w dniu 17.03.2021 r. zobaczyć dwa  światy motoryzacji: przeszły i współczesny.

Muzeum posiada około 50 sztuk cennych i okazałych modeli, każdy  o niepowtarzalnym wyglądzie. Począwszy od rocznika 1909 i tak przez lata 20,30,60 czy 70. Trudno było przejść obojętnie obok każdego z nich. Jedni zatrzymywali się przy klasykach a inni przy samochodach  szybkich i sportowych. Mieliśmy problem w  zapamiętaniu  marek wszystkich samochodów. W głowie utkwiły nam tylko niektóre tj.: Mercer, Marmor, Mercedes, Rolls – Royce, Adler, Packard Clipper, Peugeot 404, Opel GT, Porsche, Charger czy Ferrari.  
Każde z tych aut przykuło nasz wzrok swoim niepowtarzalnym wyglądem. Drobne elementy dodawały im klasy i piękna.
Dlatego bardzo serdecznie zapraszam do obejrzenia filmu    https://www.youtube.com/watch?v=ZBwYtA6JJjI , który w pełni wprowadzi zainteresowanych na wyższy poziom  motoryzacji.

G.M.