Czterej muzykanci z Bremy

Powiększ obraz

Czterej muzykanci z Bremy to tytuł przedstawienia, z którym zagościli w naszym Domu  aktorzy – lalkarze z Teatru Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza.

 

Ta słynna baśń braci Grimm opowiada o losach zwierząt wyrzuconych z domu na stare lata, kiedy już stały się wysłużone i nikomu niepotrzebne. Poznaliśmy również los chłopca, który również został wyrzucony ze służby u kowala. Razem wyruszają w podróż swego życia, a po drodze, oprócz napotkanych wiedźm i zbójców, odnajdują coś znacznie piękniejszego i ważniejszego – PRZYJAŹŃ. Kolorowe stroje lalek, barwna scenografia oraz muzyka zrobiły na nas ogromne wrażenie. Z uwagą śledziliśmy losy bohaterów, które nie były co prawda łatwe, ale na całe szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie i wszyscy „Niepotrzebni” znaleźli dom u dobrych ludzi.

Głównym przesłaniem przedstawienia było propagowanie współpracy, bezinteresownej przyjaźni, wspólne dążenie do wyznaczonego celu, pomoc potrzebującym. „Muzykanci z Bremy” nie tylko bawią ale także uczą – miłości do zwierząt i dbałości o naszych „mniejszych braci”, jak również tego, że w życiu nie są ważne rzeczy materialne. Najważniejszą wartością jest przyjaźń i miłość bliskich.

Mamy nadzieję, że ten edukacyjny spektakl na długo pozostanie w naszej pamięci  a jego przesłanie będzie miało  odzwierciedlenie w życiu codziennym każdego z nas.

M. Baran