Debata społeczna na temat bezpieczeństwa seniorów z naszym udziałem

Powiększ obraz

W środę, 5 czerwca 2024 roku, w Domu Strażaka w Izdebkach – Rudawcu, odbyła się debata społeczna zatytułowana „Bezpieczny senior – jak nie dać się oszukać”. Wydarzenie, zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Brzozowie, zgromadziło licznych seniorów z gminy Nozdrzec, w tym naszych uczestników. 

Celem spotkania było zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, które mogą dotknąć osoby starsze oraz omówienie sposobów na ich unikanie.

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji zaproszonych ekspertów, którzy poruszyli kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem seniorów, takie jak: „Zagrożenia zdrowotne układu pokarmowego u seniorów: przyczyny, objawy i profilaktyka”, „Bezpieczeństwo seniorów w sytuacjach zagrożenia epidemiologicznego”, „Bezpieczny senior – jak nie dać się oszukać”.

Po prelekcjach odbyła się dyskusja z udziałem uczestników. Seniorzy aktywnie zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z różnymi zagrożeniami. Wymiana opinii i spostrzeżeń była bardzo wartościowa, pozwalając uczestnikom lepiej zrozumieć, jak unikać oszustw i dbać o swoje zdrowie.

Uczestnicy docenili inicjatywę Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, która poprzez edukację i podnoszenie świadomości, przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa osób starszych. Dzięki takim spotkaniom seniorzy mają szansę na lepsze przygotowanie się do radzenia sobie z zagrożeniami, z którymi mogą się spotkać na co dzień.