Droga Krzyżowa na Górę Świętego Michała

Powiększ obraz

Okres Wielkiego Postu to czas, który szczególnie sprzyja podjęciu refleksji nad własnym życiem i spojrzeniu na nie z nieco innej perspektywy. Przez pryzmat czternastu wydarzeń z życia Jezusa  możemy popatrzeć na swoje życie i dobrze przygotować się do Wielkanocy.

 

Jako chrześcijanie wiemy, że tradycja odprawiania Drogi Krzyżowej powstała w Jerozolimie, a  rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy odprawiając pątników zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa.

W tym roku również uczestnicy z naszego Domu  na wzór franciszkanów  analizowali poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Korzystając z zaproszenia ŚDS  w Bliznem, wzięli udział w Drodze Krzyżowej na Górę Św. Michała. Spotkanie rozpoczęło się mszą, następnie  wraz z innymi ośrodkami podążaliśmy stacjami Męki Pańskiej, rozważając historię Jezusa Chrystusa, od czasu skazania na śmierć aż do złożenia ciała do grobu.

Wędrówce towarzyszyło duże skupienie  w modlitwie, oraz  aktywne włączanie się w śpiew pieśni wielkopostnych. Każdy z uczestników  trzymał w ręku krzyż przygotowany w ramach zajęć w swoim ośrodku.

Uwieńczeniem nabożeństwa był wspólny poczęstunek, który pozwolił podzielić się wrażeniami z pieszej wędrówki.

 

                                                                                                                               G.M.