I Poetyckie Spotkania Pałacowe

Powiększ obraz

Po raz pierwszy w naszym Domu zostały zorganizowane I Poetyckie Spotkania Pałacowe. Pomysł na organizację oraz scenariusz spotkania narodził się w pracowni ceramicznej, gdzie na zajęcia uczęszcza Jan Organ – absolwent UJ, były nauczyciel historii, w środowisku znany również jako poeta.

W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście: pani Danuta Czaja – autorka dwóch tomików wierszy, ponadto znana działaczka społeczna a równocześnie przewodnicząca KGW w Rudawcu. W swojej twórczości inspiruje się sytuacjami zaobserwowanymi w codziennym życiu, bliskimi oraz przyrodą.

Z kolei pan Władysław Pytlak w swoich wierszach nawiązuje do takich wartości jak wiara, patriotyzm i bohaterstwo. Jest emerytowanym nauczycielem języka polskiego mieszkającym w Wesołej. Swe wiersze publikuje m. in. w „Wiadomościach Brzozowskich”.

Nasi goście odpowiedzieli na pytania zadawane przez uczestników dotyczące ich pasji, dotychczasowych sukcesów,  a następnie mieliśmy okazję posłuchać wierszy recytowanych przez samych twórców. W ramach podziękowania za uświetnienie spotkania swoją wizytą goście zostali obdarowani skromnymi prezentami i bukietami wykonanymi w ramach terapii zajęciowej. Spotkanie uwieńczył wspólny poczęstunek.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie miało charakter cykliczny i w naszych progach zawitają poeci z terenu całego powiatu.

K. Dyrda[Not a valid template]