II Poetyckie Spotkania Pałacowe

Powiększ obraz

Już po raz drugi Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny w Izdebkach był miejscem spotkania poetów z naszego regionu podczas II Poetyckich Spotkań Pałacowych. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Ruchu Poetyckiego ZGRZYT, w skład którego wchodzą: Katarzyna Tercha-Frankiewicz, Anna Ziemba-Lonc, Krzysztof Graboń, Jacek Świerk i Jan Organ. Gościliśmy również Pana Macieja Penara z Wydawnictwa Armagraf w Krośnie, Panią Barbarę Seńko-Władyka wraz z uczniami z Gimnazjum Nr 1 w Izdebkach oraz Panią Barbarę Gładysz z Wiadomości Brzozowskich.

Rolę prowadzących przyjęli uczestnicy naszego Domu – Danuta Kudła i Jan Organ.

Zaproszeni poeci czytali swoje wiersze, przy czym  prezentacja każdego utworu poprzedzona była krótką wzmianką o autorze, jego pasji oraz okolicznościach powstania utworów. Przybyli na uroczystość goście wysłuchali utworów o różnorodnej tematyce: regionalnej, przyrodniczej, miłosnej i dotyczącej najbliższego otoczenia poetów.

Spotkanie poetyckie zapewniło zebranym niezapomnianą lekcję poezji i uświadomiło istnienie ponadczasowych wartości. Piękne wiersze dostarczyły słuchaczom wielu wzruszeń i refleksji a być może zainspirowały do rozpoczęcia własnej przygody z poezją.

 K. Dyrda

 

[Not a valid template]