IV Przegląd Kolęd i Pastorałek

Powiększ obraz

 W dniu 29.01. 2015r na sali kina „Sokół” w Brzozowie pod honorowym patronatem Burmistrza Brzozowa –  Józefa Rzepki  odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

Po oficjalnym przywitaniu zaproszonych gości przez Panią Barbarę  Stolarz kierownik ŚDS w Brzozowie rozpoczął się przegląd kolęd i pastorałek, w którym wzięło udział 16 zaproszonych ŚDS oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Starej Wsi.

          Uczestnicy przedstawili bardzo różnorodny repertuar związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Na scenie pojawiły się  popularne, stare polskie kolędy oraz nowe pastorałki. Nie zabrakło również strojów oraz instrumentów muzycznych, które uatrakcyjniły występy.

Nasz ŚDS reprezentowali: Początek Lucyna, Sękowski Zbigniew, Bednarczyk Piotr, Radoń Józef. Uczestnicy przygotowali trzy kolędy: Wśród nocnej ciszy, Do szopy hej pasterze, Hej w dzień Narodzenia.

     Spotkanie przebiegało w miłej, radosnej i pełnej wrażeń atmosferze. Po zakończeniu przeglądu kierownicy ośrodków i wykonawcy otrzymali z rąk Pana Józefa Rzepki burmistrza Brzozowa pamiątkowe statuetki, dyplomy, nagrody rzeczowe za udział w przeglądzie.

M. Baran

 [Not a valid template]