Izdebskie kolędowanie

Powiększ obraz

O tym jak silna jest tradycja kolędowania, jak wielka jest potrzeba wspólnego spotkania, zwłaszcza w okresie świątecznym, przekonaliśmy się w dniu 28 br. W naszym Domu odbyło się spotkanie integracyjne pn.”Izdebskie kolędowanie”, w którym wzięli udział uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Izdebkach wraz z Panią Dyrektor – Agnieszką Woś oraz uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 w Izdebkach wraz z Panem Dyrektorem – Stanisławem Żelaznowskim.

 

W ramach spotkania młodzież gimnazjalna pod kierunkiem Pani Barbary Seńko-Władyka  przygotowała przedstawienie słowno-muzyczne. Program artystyczny został tak przygotowany, aby wszyscy mogli włączyć się do śpiewu kolęd. Zaprezentowany repertuar był niesamowicie bogaty i urozmaicony, poczynając od znanych kolęd, aż po pastorałki wyszukane w śpiewnikach naszych dziadków.  Nastroju dodawał akompaniament akordeonu w wykonaniu Pana Krzysztofa Lubeckiego. Wszyscy uczestnicy spotkania wykazali się wielką muzykalnością i wspaniale oddali nastrój najpiękniejszych kolęd i pastorałek.

Kolędy zaśpiewały również uczennice ze szkoły podstawowej Milena Szerszeń i Julia Fil oraz nasza uczestniczka – Lucyna Początek.

Wspólne kolędowanie dostarczyło wiele radości wszystkim uczestnikom tego spotkania.

 

 

 M.Baran

 

 

[Not a valid template]