Kolejny raz na sportowym podium. Brawo Daniel!

Powiększ obraz

W dniu 14 września br., w budynku Hali Sportowej w Nowym Żmigrodzie, odbyła się XXII Spartakiada Sportowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

Spartakiadę Sportową rozpoczęło uroczyste odśpiewanie ,,Mazurka Dąbrowskiego”, po czym nastąpiło wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej i zapalenie znicza olimpijskiego. Kolejnym punktem była wspólna modlitwa, uroczyste ślubowanie przestrzegania zasad szlachetnej rywalizacji, zgodnie z zasadami fair-play, złożone zarówno przez uczestników zawodów, jak i sędziów nadzorujących konkurencje. Następnie głos zabrała Pani Jolanta Sawicka – Wicewojewoda Podkarpacki, która najpierw zwróciła się do wszystkich zawodników a następnie dokonała uroczystego otwarcia Spartakiady.

W zmaganiach sportowych wzięło udział 67 Środowiskowych Domów Samopomocy, każdy z nich reprezentowało 4 zawodników. Sportowcy rywalizowali w czterech konkurencjach indywidualnych: rzut piłką do kosza, strzały na bramkę, rzut piłką lekarską, tor przeszkód. Gospodarze zapewnili rywalizację sportową również dla zaproszonych gości w kategorii ,, karmienie kotka”.

Zwieńczeniem rywalizacji było uroczyste ogłoszenie wyników. Na podium mogliśmy zobaczyć zawodnika z naszego Domu, który zajął I miejsce w konkurencji tor przeszkód na czas. Daniel oprócz pucharu i medalu, otrzymał również prezent od gospodarzy. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a każdy ŚDS statuetkę, dyplom i upominki.

Gratulujemy świetnych wyników wszystkim startującym!

G. M.