Przegląd kolęd i pastorałek

Powiększ obraz

 

W dniu 24 stycznia 2013 roku w sali kina „Sokół” w Brzozowskim Domu Kultury odbył się II Przegląd Kolęd i Pastorałek Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego.

 

Gospodarzem przeglądu był  Środowiskowy Dom Samopomocy im. Jana Pawła II z Brzozowa. Spotkanie rozpoczęła pani kierownik Barbara Stolarz, która przywitała wszystkich zaproszonych gości, uczestników poszczególnych Domów, szerokie grono rodziców. Później przyszedł czas na muzyczne występy. Na scenie zaprezentowało się 12 Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Starej Wsi. Uczestnicy przeglądu zaprezentowali znane i popularne kolędy i pastorałki, ale też i takie, które są mało znane i niezbyt często wykonywane. Publiczność mogła przekonać się jak bogata i różnorodna jest twórczość związana z okresem świąt Bożego Narodzenia. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki. Uczestnicy zaskakiwali walorami głosowymi oraz pomysłową choreografią do prezentowanych utworów. Kolędy śpiewali soliści jak i zespoły do podkładów muzycznych jak i z towarzystwem akompaniatora.

         Nasz ŚDS reprezentowali: Baran Magdalena, Poczatek Lucyna, Kudła Danuta, Sękowski Zbigniew. Podczas przeglądu zaprezentowali cztery pastorałki: Dlaczego dzisiaj, Gdy śliczna panna, Kolędowy czas, Grudniowe noce.

        Przegląd nie był konkursem lecz miał  charakter prezentacji, którego główną ideą jest propagowanie wspólnego kolędowania. Po występach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, nagród z rąk pana Józefa Rzepki Burmistrza Brzozowa i pani Barbary Stolarz kierownika  ŚDS z Brzozowa.

Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze.