Lekcja pokory według Karola Wojtyły

Powiększ obraz

W dniu 11 października br. podopieczni naszego ośrodka wspólnie z grupą uczniów  ze Szkoły Podstawowej w Hłudnie obejrzeli spektakl pt„ Lekcja pokory” wg Karola Wojtyły, przygotowany przez Impresariat Artystyczny ARS Media z Krakowa.

 

 „Akcja przedstawienia rozgrywa się w starym krakowskim antykwariacie, prowadzonym przez Leopolda Pascala. Właściciel zakładu, reprezentujący świat dawno zapomnianych wartości, ma pod swoją opieką młodego praktykanta. Życie płynie leniwie aż do chwili, gdy pojawia się pewien klient, który nie dość, że sam jest człowiekiem bardzo dziwnym, przychodzi jeszcze z wielce nietypową propozycją. Otóż chciał sprzedać walizkę z cieniem Chrystusa”.

Spektakl przedstawiał próbę szukania odpowiedzi na pytania o istotę wiary, miłości, o sens wzajemnych relacji tak z Bogiem, jak i z innymi ludźmi. I o tym pisał Karol Wojtyła.

Zarówno uczniowie jak i uczestnicy oglądali przedstawienie z ciekawością i skupieniem.  Spektakl wzbudził w widzach wiele osobistych refleksji nad swoim życiem i nie zawsze właściwym postępowaniem.
Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny rozwijać nasze zainteresowania teatrem.

M. Baran