Ludzie listy piszą…

Powiększ obraz

Coraz częściej listy zastępowane są popularnymi sms-ami i mailami, w formie tradycyjnej, powoli odchodzą w zapomnienie. Czy poczta elektroniczna może się równać z listem pisanym własnoręcznie, przesiąkniętym uczuciami, wspomnieniami nadawcy czy wysyłanie listów papierowych w dzisiejszych czasach ma sens?

W piątek 20 listopada wybraliśmy się do Urzędu Pocztowego w Nozdrzcu, aby dowiedzieć się co można załatwić w takim miejscu i przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych. Podczas spotkania Pani Naczelnik zapoznała nas z tajnikami  pracy pocztowca: jaką drogę pokonuje list, paczka i inne przesyłki od nadawcy do adresata,  jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie oraz jak są zabezpieczane przed zniszczeniem i jakie trzeba wypełnić w tym celu druki. Dowiedzieliśmy się również, że na poczcie można załatwić wiele innych spraw, na przykład założyć lokatę, wziąć kredyt, opłacić rachunki, nabyć gazety i wiele innych artykułów.

Spotkanie okazało się pouczające i interesujące. Od miłej Pani Naczelnik otrzymaliśmy upominki w postaci kartek pocztowych z  symbolem Poczty Polskiej.

Dziękujemy Pani Naczelnik Urzędu Pocztowego w Nozdrzcu za przygotowanie i przekazanie w jasny i przystępny sposób wiadomości na temat pracy na poczcie.

                                                                                                                             M.  Baran

[Not a valid template]