Mamy srebro!

Powiększ obraz

W sobotni dzień, 22 września delegacja uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach wzięła udział w XX Spartakiadzie Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Baranowie Sandomierskim.

 

Zmagania sportowe miały odbywać się na Stadionie Lekkoatletycznym w Baranowie Sandomierskim, jednak ze względu na warunki pogodowe organizatorzy zmienili miejsce zawodów na salę gimnastyczną tamtejszej szkoły podstawowej.

Część oficjalna rozpoczęła się od przywitania gości oraz przemówień władz samorządowych, po czym  nastąpiło uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego, zapalenie znicza, ślubowanie olimpijskie oraz modlitwa rozpoczynająca rywalizację ,,fair play”.

W dalszej części spotkania odbywały się konkurencje sportowe. Uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach indywidualnych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Wszyscy walczyli na miarę swoich sił i możliwości. W naszej drużynie najlepsza passa dopisała Ewie Dąbrowskiej, która w rzutach do kosza zdobyła wszystkie punkty, jednak w dogrywce zajęła II miejsce a tym samym zdobyła srebrny medal. Radość była tym większa, że w zawodach wzięły udział 64 ośrodki wsparcia, łącznie około 700 osób.

Ceremonia medalowa była niezwykle uroczysta, gdyż w jubileuszową spartakiadę medale wręczono zwycięzcom I, II i III miejsca w konkurencjach indywidualnych, kobietom i mężczyznom, którzy w przeciągu 20 lat trwania spartakiad zdobywali najwięcej medali oraz najlepszej drużynie.

 

                                                                                                                       G.  Matwijczyk