Nasza pierwsza konna przygoda

Powiększ obraz

Czy potrzeba dalekich wycieczek aby poznać aktywne formy spędzania czasu wolnego? Mieszkając w tak pięknej okolicy, wiele osób nawet nie wiedziało, że również i u nas, wręcz na wyciągnięcie ręki, dostępne są ciekawe atrakcje.

Podopieczni naszego Domu,  w dniu 08.09.2023 r. wzięli udział w  zajęciach  z hipoterapii, które prowadzone były w „Stajni Izdebki”, przez instruktorkę jazdy konnej Panią Karolinę Nosek–Kwiatek. Ośmiu uczestników miało możliwość zapoznania się z życiem koni,  sposobami dbania i utrzymania ich w dobrej kondycji i zdrowiu. Po wspólnym obejrzeniu boksów, każdy uczestnik pod czujnym okiem instruktora,  mógł samodzielnie wyczyścić i osiodłać konia o imieniu Strzałka. W końcu nastąpił najbardziej oczekiwany moment – przejażdżka konna na lonżowniku. Mimo początkowych obaw, wszyscy chętnie wsiadali na konia i spróbowali jazdy w siodle. Poznali co to jest stęp, kłus, galop i cwał. Nasi początkujący jeźdźcy pięknie stępowali, zachowując odpowiednią sylwetkę i równowagę.

Serdecznie dziękujemy Panu Wojtkowi Czopek właścicielowi Stajni Izdebki oraz Pani Karolinie za miło spędzony czas i niezapomniane chwile. Wrażenia, które tam przeżyliśmy na długo pozostaną z nami.

B.L.