Nordic walking – sport dla każdego

Powiększ obraz

Nordic walking to sport niezwykle popularny w naszym kraju. Według szacunków, blisko 3 miliony Polaków regularnie spaceruje z kijkami. Tak duża liczba entuzjastów tego sportu wcale nie dziwi, jeśli spojrzy się na jego zalety. Maszerowanie z kijkami nie tylko sprzyja poprawie kondycji, ale przede wszystkim bardzo dobrze wpływa na zdrowie.

Chodzenie z kijkami aktywuje aż 90% mięśni w naszym ciele, podczas gdy zwykły spacer wprawia w ruch zaledwie 40-50%. Nordic walking przyczynia się do szybszego spalania kalorii, a co za tym idzie – do utraty wagi. Chodzenie z kijami wpływa pozytywnie na układ krążeniowy, skutecznie obniżając poziom cholesterolu. Nie ukrywajmy, że ta forma aktywności poprawia samopoczucie, podnosi  kondycję i wytrzymałość. Za sprawą większości mięśni wprawionych w ruch, zwiększa się ich elastyczność, co z kolei zmniejsza ryzyko kontuzji w życiu codziennym.

Dlatego korzystając z pięknej, jesiennej pogody postanowiliśmy dołożyć sobie zastrzyk dobrej energii i wybraliśmy się na spacer z kijami. Dobór kijków do wysokości uczestników,  krótka rozgrzewka oraz przypomnienie techniki  poprawnego  marszu, poprzedziły  nasze wyjście. Wszyscy zauważyliśmy że jest to świetna forma aktywności fizycznej połączona z bliskością natury. Spacer pozwolił nam się zrelaksować, zapomnieć na chwilę o obowiązkach i nawiązać rozmowę z współtowarzyszami. Dotlenienie organizmu poprawiło również zdolność myślenia oraz polepszyło samopoczucie do końca zajęć. Teraz czas na twój ruch!

G.M.