Odwiedziny Św. Mikołaja

Powiększ obraz

W tym roku nieco wcześniej, 5 grudnia, św. Mikołaj przygotowywał swoją wizytę w Środowiskowym Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach.

 Na plecach dźwigał wielki, ciężki wór, był bardzo zmęczony po długiej podróży. Realizując tę ważną  misję, zaprosił do pomocy trzy instruktorki  biegłe  w znajomości historii tego lubianego przez wszystkich świętego dobroczyńcy. Początkowa konsternacja uczestników szybko przerodziła się w zainteresowanie i nieskrywaną radość.  Każdy otrzymywał od niego prezent, ale żeby na niego sobie zasłużyć, trzeba było powiedzieć wierszyk, lub coś zaśpiewać. Nie zabrakło także rózgi dla kilku osób, których wybryki Mikołaj zauważył nawet z nieba.

Całoroczne oczekiwanie zostało wynagrodzone pod warunkiem przyznania się do winy tych, którzy mieli coś na sumieniu, przeproszeniu osób pokrzywdzonych przez swoje zachowanie ale przede wszystkim pod warunkiem szerokiego uśmiechu na jaki Mikołaj czekał oraz zapewnienia, że do kolejnej jego wizyty najbliższemu otoczeniu kolegów, koleżanek, opiekunów, dadzą powody do zadowolenia i dumy z ich dobrych poczynań.

 Już od tego dnia w naszym Domu dała się odczuć niezwykła atmosfera, która towarzyszy oczekiwaniu na zbliżające się święta.