Pewnego razu w lesie Sherwood…

Powiększ obraz

Legendarny Robin Hood, bohater anielskich średniowiecznych legend ludowych, zamieszkujący lasy Sherwood, walczący przeciw szeryfowi z Nottingham był inspiracją do organizacji spotkania integracyjnego, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć.

Ileż ta postać doczekała się powieści, ekranizacji filmowych a nawet parodii.

My również mieliśmy niebywałą okazję do wykreowania i wyreżyserowania własnej historii na kanwie tej legendy. Na zaproszenie naszych przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku odpowiedzieliśmy ogromnym zaangażowaniem poprzez przygotowanie strojów odpowiadających tematyce zorganizowanej imprezy pod hasłem: „Pewnego razu w lesie Sherwood…”.

Gospodarze dostarczyli nam mnóstwo atrakcji poprzez niesamowite konkurencje w heluszowskim lesie, gdzie mogliśmy poczuć się jak prawdziwi średniowieczni aktorzy. Również podczas wspólnej, wspaniałej zabawy i posiłków, mierzyliśmy się w ciekawych, tematycznych konkurencjach.

Wszystko to sprawiło, że zupełnie straciliśmy poczucie nieubłaganie płynącego czasu a tu pora wracać do naszej rzeczywistości, lecz cóż to była za podróż w czasie…

M. D.