Piknik wędkarski

Powiększ obraz

Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny w Izdebkach już po raz trzeci był gospodarzem Pikniku wędkarskiego, który został zorganizowany przy współpracy z Panem Markiem Owsianym – Prezesem PZW „Brzana” w Nozdrzcu. To cykliczna impreza, która zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród podopiecznych ŚDS.

Mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Środowiskowego Domu Samopomocy w Sieniawie, Przeworsku i Jarosławiu. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Pani Sabina Południak – Zastępca Wójta Gminy Nozdrzec, Sekretarz Gminy Nozdrzec, Pani Anna Jarema- Kierownik GOPS w Nozdrzcu, Pan Dariusz Sawczak – Zastępca Kierownika GOPS w Nozdrzcu, Pani Aneta Masłyk – właścicielka Hotelu i Restauracji Nad Osławą w Zagórzu, Pani Katarzyna Kwolek – menadżer Hotelu i Restauracji Nad Osławą w Zagórzu.

Zawody składały się z dwóch części: kulinarnej prowadzonej przez Panią Urszulę Świder – szefową kuchni w restauracji Nad Osławą, oraz części  teoretyczno-praktycznej związanej z wędkowaniem, pod opieką członków PZW Brzana w Nozdrzcu. Trzyosobowe zespoły uczestników z poszczególnych domów  przez dwie godziny przygotowywały smakowite potrawy z karpia takie jak: sałatka rybna w pomarańczy, rybny filet w sosie musztardowo-koperkowym, ryba w galarecie z buraczkami oraz karp faszerowany warzywami. Drużyna gospodarzy uzyskała największą liczbę punktów w kategorii wędkowanie.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w pikniku oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy brali udział w degustacji przygotowanych potraw jak również zupy rybnej w wykonaniu gospodarzy.

Serdecznie dziękujemy Panu Marianowi Niemiec z Nozdrzca oraz Panu Wojciechowi Czuba z Jasienicy Rosielnej za wsparcie materialne.

J. Baran

[Not a valid template]