Piknik wędkarski

Powiększ obraz

W dniu 21 maja br. w Środowiskowym domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach po raz drugi został zorganizowany piknik wędkarski pod nazwą Smaki polkich ryb.

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni kierownicy wraz z instruktorami i podopiecznymi ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Bliznem, Brzozowie, Dynowie, Lesku i Wolicy. W pikniku wzięli również udział:

Pani Sabina Południak – Sekretarz Gminy Nozdrzec

Pani Dorota Pomykała – kierownik GOPS w Nozdrzcu

Pani Aneta Masłyk – właścicielka Restauracji i Hotelu Nad Osławą

Pani  Urszula Świder – kucharz z Restauracji Nad Osławą w Zagórzu, prowadząca  warsztaty kulinarne

 Członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego „BRZANA” w Nozdrzcu.

Każda z drużyn brała udział w dwóch konkurencjach  – łowieniu ryb i gotowaniu. Dokonano losowania stanowisk, na których po  dwóch zawodników miało wędkować  oraz stanowisk wraz z nazwami potraw, z którymi miały się zmierzyć dwuosobowe drużyny przygotowujące potrawy z ryb.

Zarówno czas łowienia jak i gotowania ustalono na dwie godziny. Wielu uczestników po raz pierwszy mogło samodzielnie przyrządzać potrawy z takich ryb jak szczupak czy karp w sposób odmienny niż ten, który znamy ze świątecznego stołu. Pod okiem doświadczonego kucharza jakim jest niewątpliwie pani  Urszula Świder, drużyny przygotowywały zupę rybną, sałatkę z karpia, szaszłyki ze szczupaka, szczupaka w czerwonym winie, karpia w maśle z warzywami i szczupaka w sosie chrzanowym. Gotowanie przyniosło drużynom  dużo radości zaś pozostałym niezapomniane doznania smakowe.  Dobrą zabawą okazało się także łowienie ryb, które odbyło się pod opieką przedstawicieli PZW „Brzana” pana Pawła Potocznego i Zbigniewa Knap. Komuś się coś urwało, komuś poplątało, komuś spadło, ale wszystko na wesoło  w ramach  sportowej rywalizacji. Okazało się, że wędkowanie to  pożyteczna i zdrowa forma spędzania czasu wolnego, którą uprawia wielu uczestników.

Po zmaganiach organizatorzy zaprosili wszystkich na poczęstunek oraz degustację pysznych  potraw, które po kilku godzinach spędzonych nad wodą smakowały znakomicie.

Wszyscy zawodnicy otrzymali statuetki, prezenty  oraz  pamiątkowe dyplomy, które wręczyła pani kierownik Beata Jastrzębska oraz  przedstawiciele PZW „Brzana” w Nozdrzcu.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom uczestniczącym w pikniku, sponsorom oraz wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu spotkania.

[Not a valid template]