Przeworskie Obchody Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Powiększ obraz

Już po raz piąty po przeworskim rynku przeszedł barwny korowód z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wśród uczestników wydarzeń zorganizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej „Jedynka” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku byli przedstawiciele miasta i gminy Przeworsk oraz delegacje z zaprzyjaźnionych placówek wsparcia z terenu województwa podkarpackiego.

Jednym z punktów programu było uroczyste otwarcie tajemniczej szafy, która symbolizowała osoby niepełnosprawne: z zewnątrz wyglądające na zamknięte, a jeśli się je dobrze pozna ukazujące swoje bogate wnętrze.

Po wspólnym przemarszu po przeworskim rynku prowadzonym przez werblistów ze PSM w Przeworsku oraz kuglarzy z grupy artystycznej „Maskarada”, na wszystkich uczestników obchodów czekała część artystyczna. Na koniec spotkania Basia Sowińska zadbała o formę fizyczną zebranych gości prowadząc trening zumby. Spotkanie zakończyło się wspólnym wypuszczeniem balonów oraz pamiątkowym zdjęciem.