Przy wigilijnym stole

Powiększ obraz

 

 

                                                                                             Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

                                                                                             Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

                                                                                              Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny

                                                                                              Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

                                                                                                                                                             C.K.Norwid

W miłej i rodzinnej atmosferze, dnia 20 grudnia br. zaproszeni goście, pracownicy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach  zasiedli do wigilijnego stołu.

 

Na początku spotkania Pani Kierownik Katarzyna Dyrda powitała zaproszonych gości: Pana Antoniego Gromalę – Wójta Gminy Nozdrzec, Pana Stanisława Potocznego – Przewodniczącego Rady Gminy Nozdrzec, ks. Prałata Józefa Kasperkiewicza, Panią Annę Jaremę- Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu, Pana Dariusza Sawczaka – Zastępcę Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu, Pana Zbigniewa Szpiecha – Sołtysa wsi Izdebki, Uczestników wraz z Rodzinami oraz Pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Izdebkach.

Pani Kierownik złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne, a także wspomniała  o zmarłych uczestnikach, z którymi przyszło nam się pożegnać w mijającym właśnie roku, których zabrakło przy naszym stole ale na zawsze pozostaną w naszych sercach i pamięci, a także o bliskich zmarłych z rodzin uczestników. Następnie Ks. Prałat Józef Kasperkiewicz rozpoczął Wigilię wspólną modlitwą i błogosławieństwem wszystkich zebranych. Głos  zabrał także Pan Antoni Gromala, który życzył wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wiele wytrwałości na każdy dzień naszego życia. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy połamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie wzajemnie życzenia, po czym zasiedliśmy do wigilijnego stołu, na którym znalazło się wiele wigilijnych przysmaków takich jak: barszcz z uszkami, pierogi, gołąbki z sosem grzybowym, groch z kapustą, ryby, kompot z suszonych  owoców. Po zakończonym posiłku, przy kawie i cieście rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Spotkanie przebiegło w niezwykle rodzinnej i uroczystej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim  gościom, uczestnikom oraz ich rodzinom za przybycie i życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2017 Roku.

A. Skrabala

 

 

[Not a valid template]