Spotkanie integracyjne z gimnazjalistami

Powiększ obraz

Zajęcia integracyjne to świetna okazja, aby przekonać się jak w codziennym życiu funkcjonują osoby z niepełnosprawnością. W ramach takich spotkań nasz ośrodek odwiedzili uczniowie z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dydni.

Młodzież miała możliwość zapoznania się z formami zajęć i treningów umiejętności realizowanych w placówce. Każdy z uczniów uczestniczył w wybranych przez siebie zajęciach, których tematyka była związana ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Powstały stroiki, kartki świąteczne oraz ozdoby choinkowe. Poprzez wspólne zajęcia uczniowie mogli się przekonać, że nasi uczestnicy to osoby wrażliwe, empatyczne, niejednokrotnie utalentowane i realizujące swoje pasje mimo przeszkód.

Goście przygotowali również miłą niespodziankę dla podopiecznych ŚDS w formie koncertu kolęd, do śpiewu których chętnie włączyli się wszyscy. Występ uczniów został entuzjastycznie przyjęty przez uczestników. U kilku z nich pojawiły się nawet łzy wzruszenia, ponieważ powróciły wspomnienia z okresu przedchorobowego, kiedy mogli realizować własną pasję do muzyki.

Obserwując relacje młodzieży szkolnej z osobami z niepełnosprawnością, można z pewnością stwierdzić, że tego rodzaju spotkania przynoszą pożądane efekty, którymi są łamanie barier i uprzedzeń.

Mamy nadzieje, że niejednokrotnie będziemy gościć w naszym Domu młodzież szkolną, której obecność wnosi wiele radości w życie uczestników.

[Not a valid template]