Trening dbałości o wygląd zewnętrzny – spotkanie z fryzjerem

Powiększ obraz

W ramach treningu dbałości o wygląd zewnętrzny, w poniedziałkowe przedpołudnie odwiedziła nas fryzjerka, pani Katarzyna Sękowska, właścicielka salonu fryzjerskiego ,,Kasia” w Izdebkach.

 

Spotkanie składało się z dwóch etapów . W pierwszej części pani Kasia przybliżyła informacje odnośnie pielęgnacji włosów w zależności od ich rodzaju. Zaprezentowała szampony i kosmetyki oraz udzieliła wskazówek, jak prawidłowo je używać. Następnie udzieliła informacji jak możemy wzmocnić nasze włosy domowymi sposobami, nie zażywając środków farmakologicznych.

W drugiej części uczestnicy mieli okazję obserwować codzienną pracę fryzjera. Pani Kasia zaprezentowała jak w szybki i prosty sposób można  ściąć krótkie włosy, które są dość problematyczne. Mogliśmy zobaczyć również jak takie włosy ułożyć bez użycia drogich i profesjonalnych przyrządów w warunkach domowych.

Nasz Gość nauczył uczestników treningu, że dbanie o swój wygląd może wiele zmienić w naszym życiu. Dzięki nowemu wyglądowi czujemy się pewniej w towarzystwie innych i możemy podnieść swoją samoocenę.

G. Matwijczyk