Wirtualny Przegląd Artystyczny w Tarnobrzegu

Powiększ obraz

Po raz XVII Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu zorganizował Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. W związku z panującą pandemią, organizatorzy przedsięwzięcia zdecydowali się na wirtualną formę konkursu.

Temat tegorocznej edycji przeglądu brzmiał: „Edukacja przez sztukę – złam stereotyp”, miał na celu poruszenie tematyki stereotypów dotyczących niepełnosprawności i zaburzeń psychicznych oraz zwiększenie świadomości społecznej w tym temacie. Ośrodki biorące udział w wirtualnym przeglądzie, przesyłały do organizatora nagrane przedstawienia teatralne, występy wokalne, taneczne lub utwory literackie.

Nasz Dom, jak co roku, bardzo chętnie wziął  udział w przeglądzie. Uczestnicy – Trybiec Dominika, Anna Bobola, Czesław Kozioł, Lucyna Początek, Magdalena Baran oraz Danuta Kudła bardzo ambitnie podeszli do zadania. Dzięki dobrej współpracy powstało przedstawienie w formie teatralnej, z wykorzystaniem cieni pt.: „Bajka o szarym słowiku”. Jan Organ również zaakcentował swój udział w przeglądzie autorskim utworem poetycki  pt.: „Bronek”. 

Ośrodki biorące udział w przeglądzie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz  upominki w formie bonu podarunkowego.

M.B.