Wywalczyliśmy złoto w Dębicy

Powiększ obraz

W dniu 14 czerwca br. pięciu uczestników z naszego Domu wzięło udział w XXI Spartakiadzie Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. W tym roku gospodarzem i organizatorem zawodów sportowych był Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy, zaś honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart oraz Burmistrz Miasta Dębicy – Mariusz Szewczyk.

 

Zmagania sportowe odbywały się na Otwartym Stadionie Miejskim oraz Hali Sportowej w Dębicy. Udział w zawodach wzięło 66 środowiskowych domów samopomocy a hasłem przewodnim tegorocznej Spartakiady był cytat: ,,Nieważne, który jesteś na mecie, bo i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu”.
Cała uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza rozpoczęła się od przywitania gości i przemówień. Kolejnym punktem było odśpiewanie hymnu, zapalenie znicza olimpijskiego oraz złożenie ślubowania olimpijskiego rozpoczynając tym samym rywalizację ,,fair play”.

Drugą częścią Spartakiady były zmagania sportowe. Zawodnicy zmagali się w 5 konkurencjach indywidualnych: rzut piłką do kosza, bieg na 60 m i 100 m ze startu wysokiego, unihokej – strzały na bramkę, tor przeszkód na czas, siłomierz oraz w konkurencji drużynowej, przeciąganie liny.

W naszej drużynie dobra passa dopisała Ewie Dąbrowskiej, która w konkurencji siłomierz okazała się bezkonkurencyjna zdobywając złoto !!! Wyróżniona została również Dominika Trybiec w konkurencji tor przeszkód, zajmując czwarte miejsce. Również Zuzanna Karnas w unihokeju zdobyła wszystkie punkty, jednak w wyniku dogrywki znalazła się poza podium.

Uczestnicy którzy zajęli miejsca od 1 do 4 otrzymali medal, dyplom, puchar oraz nagrodę rzeczową, natomiast dla wszystkich zawodników z poszczególnych placówek organizatorzy zapewnili drobne upominki.

G. Matwijczyk