XIV Festiwal Tańca w Sieniawie

Powiększ obraz

 

W dniu 28.06.2017 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach  mieli zaszczyt gościć na XIV  Festiwalu Tańca organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Sieniawie, który odbył się jak co roku w  Sali Widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół”.

Taniec to niewątpliwie forma sztuki, składająca się z celowo wybranych ruchów ludzkiego ciała. Ruch ten może być bardziej lub mniej skoordynowany, szybszy lub wolniejszy. Sztuka ta jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności, kryjąca w sobie głębię oraz dająca mnóstwo szczęścia. Ma ona wartość nie tylko estetyczną ale również symboliczną. Taniec jest sposobem na zawieranie nowych znajomości i nawiązywanie kontaktów towarzyskich ponadto rozwija koordynację ruchową, pewność i wiarę w siebie.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Izdebkach jak co roku przygotowali dwa tańce „Zumba w naszym stylu” do piosenki „Jak nie my to kto” oraz układ z szarfą do znanego utworu  „Laleczka z saskiej porcelany”. W rolę tancerzy wcielili się: Dominika Trybiec, Zuzanna Karnas, Ewa Dąbrowska, Magdalena Baran, Danuta Kudła, Jarosław Majda. Każdy taniec został nagrodzony gromkimi brawami. Po zakończonych występach wszyscy uczestnicy dostali symboliczne upominki, dyplom oraz skrzynkę .

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i czekamy na kolejny Festiwal Tańca.

B. Lityńska