XIX Spartakiada Spotrowa Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

Powiększ obraz

W dniu 24 czerwca br. grupa uczestników z naszego Domu wzięła udział w XIX Spartakiadzie Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. W tym roku gospodarzem i organizatorem tej imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej, zaś honorowy patronat nad Spartakiadą objęli Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart oraz Burmistrz Głogowa Małopolskiego – Paweł Baj.

Zmagania sportowe odbywały się na stadionie LKS „Głogovia” gdzie integrowali się uczestnicy z 64 ośrodków, łącznie około 700 osób. Hasłem przewodnim tegorocznej Spartakiady były słowa Jana Pawła II: „Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeżeli nie pozwolimy, by pokonał nas lęk przed własną słabością”.
Cała uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza rozpoczęła się od przywitania gości i przemówień. Następnie można było zobaczyć występy artystyczne, które zyskały uznanie wśród publiczności m.in. występ orkiestry dętej z Rzeszowa, marżonetek oraz pokaz musztry wojskowej w wykonaniu uczniów. Kolejnym punktem było odśpiewanie Hymnu Państwowego, wspólna modlitwa oraz zapalenie znicza olimpijskiego.
Drugą częścią Spartakiady były zmagania sportowe. Zawodnicy zmierzyli się w 5 konkurencjach indywidualnych;
– rzut piłką lekarską
– bieg na 50 m
– strzały i rzuty na bramkę z odległości
– bieg slalomem z piłką kozłując
– rzut do kosza
Konkurencją drużynową była natomiast sztafeta 4×100 m. Nie obyło się również bez konkurencji niespodzianki dla VIP-ów, którą było ,,lanie wody”.
Po zakończonych zmaganiach sportowych okazało się, że nie zajęliśmy medalowego podium. Uczestnicy otrzymaliśmy jednak pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

G. Matwijczyk