Z wizytą w Ogrodzie Biblijnym

Powiększ obraz

Korzystając z pięknej aury, we wtorkowe przedpołudnie grupa naszych uczestników udała się  do Ogrodu Biblijnego w Starej Wsi.

 

Do wnętrza starowiejskiego ogrodu weszliśmy przez Bramę Dziesięciu Przykazań. To  monumentalne, kamienne tablice o wysokości prawie 4 metrów i ważące około 7 ton. Następnie w otoczeniu kolumn zobaczyliśmy okrągłą fontannę, z której woda wypływa w cztery strony świata. Spacerując alejkami podziwialiśmy rzeźby z piaskowca, które zdobią ponad 20 scen biblijnych. Wśród nich m.in. Adam i Ewa pod drzewem poznania dobra i zła, grota w Betlejem, Góra Wniebowstąpienia, Kana Galilejska czy kamienne miejsce symbolizujące Golgotę z trzema krzyżami.

W dalszej wędrówce mijaliśmy potężne, betonowe makiety  przedstawiające m.in. półwysep Synaj, Betlejem, Jerozolimę oraz Morze Martwe. Niezwykle atrakcyjnym momentem było symboliczne przejście  przez Morze Czerwone, kiedy  z bocznych ścian otaczały nas kaskady wodne. Podobnych wrażeń  dostarczyło uczestnikom przejście przez Jordan. Na zakończenie wyszliśmy na 9 –metrową, usytuowaną  na wzniesieniu wieżę widokową, z której mogliśmy zachwycać się przepięknym pejzażem okolicy.

W drodze powrotnej  spacer zakończyliśmy przy fontannie, która przypomina wszystkim zwiedzającym o bogactwie życia. Na powierzchni ponad hektara podziwialiśmy nie tylko sceny biblijne i miejsca Ziemi Świętej, ale również kilka tysięcy roślin, okazałe starodrzewia oraz alejki brzozowe.

Zachęcamy wszystkich do zwiedzenia Ogrodu, naprawdę warto!

G.M.