Z wizytą w szkółce roślin ozdobnych

Powiększ obraz

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się  do Szkółki Drzew  i Krzewów Ozdobnych w miejscowości Pakoszówka.  Dzięki uprzejmości państwa Jana i Agaty Lato, którzy są właścicielami szkółki, mogliśmy obcować z przyrodą i poznać czynności związane z pracą w szkółce.

Wędrując alejkami  Pan Jan Lato opowiadał nam o różnych gatunkach drzew i krzewów, znajdujących się w gospodarstwie.  Mieliśmy możność  zobaczyć małe sadzonki, z których kiedyś wyrosną piękne drzewa i krzewy. Dowiedzieliśmy się jak wygląda proces wzrostu różnych roślin, jak należy je prawidłowo posadzić, przesadzać, przechowywać i pielęgnować. Była  też okazja aby sprawdzić swoje wiadomości dotyczące  drzew i krzewów, rozpoznawania i nazywania ich. Na pamiątkę pobytu w szkółce otrzymaliśmy sadzonki żurawiny, które własnoręcznie posadziliśmy do doniczek. Było to nowe doświadczenie, dlatego każdy z nas starał się wykonać swoją pracę jak najdokładniej. To były ciekawe zajęcia w plenerze, a zdobyte wiadomości niewątpliwie się przydadzą.

Serdecznie dziękujemy państwu Lato za mile spędzony czas za poczęstunek oraz upominki, które będą stanowiły element dekoracyjny w naszych ogródkach i przywołają wspomnienia z odbytej wycieczki.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                              M.Baran

 

[Not a valid template]