„Życie nie tylko po to jest by brać, życie nie po to by bezczynnie stać…”

Powiększ obraz

Wydarzenia, które docierają do nas z ogarniętej wojną Ukrainy budzą w nas wiele emocji. Nie możemy być obojętni patrząc na tragiczną sytuację tamtejszej ludności, osobiste dramaty uchodźców, bohaterską walkę żołnierzy oraz problemy Ukraińców, którzy z różnych przyczyn nie opuścili swojego kraju.

 Wojna to temat, który w minionych dniach codziennie pojawia się podczas rozmów uczestników. Staramy się odpowiedzieć na każde pytanie, rozwiać wątpliwości i pomóc oddzielić prawdziwe informacje od fake newsów. Efektem tych spotkań jest również zorganizowanie zbiórki wśród uczestników oraz pracowników aby przynajmniej w taki sposób pomóc naszym sąsiadom.

Jestem bardzo dumna z  Uczestników oraz ich Rodzin, Pracowników,  którzy jak zawsze okazali wielkie serce i przyłączyli się do naszej inicjatywy. Wspólnie, chociaż w tak małej zbiorowości jak ŚDS, zebraliśmy: ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, pieluchy, papier toaletowy, rękawice jednorazowe, maseczki, żele pod prysznic, szampony, mydła, maszynki do golenia, pasty i szczoteczki do zębów, płyny do mycia naczyń, płyny do prania i płukania, gąbki, kremy, dezodoranty, podpaski, kawę, słodycze, kaszki dla dzieci, środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe oraz koce. Ponadto zebraliśmy kwotę 1 240,00 zł, która została przeznaczona na zakup środków opatrunkowych, odkażających oraz płaszczy przeciwdeszczowych dla ukraińskich żołnierzy.

Serdecznie dziękuję za Wasze zaangażowanie w zbiórkę. Kolejny raz pokazaliście, że w tej trudnej sytuacji potraficie podzielić się tym co posiadacie, mimo własnych trudności. To piękny gest…

 

Katarzyna Dyrda