Bezpieczny senior – zajęcia edukacyjne

Powiększ obraz

Seniorzy to grupa społeczna szczególnie narażona na działania złodziei i oszustów. Ofiarami fałszywych wnuczków, pracowników  administracji najczęściej padają osoby  starsze, samotnie i niepełnosprawne.  W ramach  akcji prewencyjnej  w naszym Domu  odbyło się spotkanie z  dzielnicowymi Posterunku Policji w Nozdrzcu.

Podczas spotkania  mł. asp. Aldona Czerkies, uwrażliwiała uczestników na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, uczyła  jak ustrzec się przed zagrożeniami. Funkcjonariuszka opowiedziała m.in. o metodach działania oszustów, którzy często podają się za „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta”, a także poruszyła temat bezpiecznego poruszania się  pieszych po drodze. Zwróciła uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych oraz o wpływie tych elementów na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Nie obyło się bez przykładów, które były swoistą przestrogą dla uczestników.

Na zakończenie spotkania uczestnicy zadawali wiele pytań, a także opowiadali o niebezpiecznych sytuacjach, o których słyszeli w telewizji lub których sami doświadczyli.

J. Baran