Choinka jak z dawnych lat…

Powiększ obraz

Boże Narodzenie jest jednym z najbardziej oczekiwanych świąt przez wszystkich chrześcijan. To czas przygotowania duchowego jak również przygotowania wystroju, nadającego świętom niepowtarzalnego uroku.

Większości z nas święta te kojarzą się z choinką, która z każdym rokiem ulega nowym trendom dekoracyjnym.

 

Choinka jest ustrojonym drzewkiem świerku lub jodły rzadziej sosny, naturalna lub sztuczna, pierwotnie związana z przedchrześcijańską tradycją ludową i kultem wiecznie zielonego drzewka.

„Choinka jak z dawnych lat” zainspirowała nas do przeprowadzenia warsztatów, podczas których sami mogliśmy stworzyć ozdoby zdobiące świąteczne drzewko.

Spotkanie poprowadziła Pani Bogusława Krzywonos – społeczny animator kultury, która przybliżyła tradycje z naszego regionu, związane z adwentem czy samymi świętami Bożego Narodzenia. Opowieści przeplatane były wspólnym kolędowaniem przy dźwiękach gitary, za co serdecznie dziękujemy Pani Monice Krowiak, jak również Pani Danucie Czaja, która zarecytowała autorskie wiersze związane z tematyką świąteczną.

Wraz z delegacją uczestników ŚDS z Krzywego oraz uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Izdebkach, wykonywaliśmy ozdoby świąteczne z prostych, dostępnych na co dzień materiałów tj. starych książek, bibuły, sznurka lnianego, papieru kolorowego.  Wszystko to pod czujnym okiem Pani Danuty Sokołowskiej oraz Pani Anny Zarych, które dzieliły się swoim warsztatem twórczym, pomysłami czy też technikami wykonania własnoręcznych ozdób na choinkę.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom za wspólne, jakże świąteczne spotkanie.

M. Duduś