Dzień Kobiet i Mężczyzn

Powiększ obraz

Kobieta… słodycz trwale zmieszana z goryczą,
wrażliwa delikatność, w której mieszka siła
,
gesty, które odepchną, oczy co zachwycą…

Ósmy marca to dla większości kobiet i mężczyzn ważna okazja do świętowania.  Mężczyźni wręczają w tym dniu znajomym kobietom kwiaty i drobne podarunki. Mimo iż na przestrzeni lat Dzień Kobiet obchodzony był w różnej formie począwszy od hucznych zabaw z goździkiem po marsze kobiet, to jednak zawsze ten dzień jest dobrą okazją, aby zwrócić uwagę na rolę kobiet w społeczeństwie.

Istnieje wiele aforyzmów na temat kobiet, ich urody, charakteru, zalet i wad, jednak trzeba przyznać, że wsparciem dla kobiety zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym jest mężczyzna.

W związku z tym 9 marca br., w Środowiskowym Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach, po raz kolejny zorganizowaliśmy podwójną uroczystość – Dzień Kobiet i Mężczyzn. W tegorocznym spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Wójt  Gminy Nozdrzec – Pan Antoni Gromala, Sekretarz Gminy Nozdrzec – Pani Agnieszka Baran, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu – Pani Anna Jarema wraz ze współpracownikami, Przewodnicząca Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Rudawcu – Pani Danuta Czaja wraz z przedstawicielkami stowarzyszenia.

Spotkanie uświetnili uczestnicy ŚDS, którzy przygotowali występ słowno-muzyczny przedstawiający skomplikowane relacje damsko-męskie. Nie zabrakło również życzeń, kwiatów i upominków wykonanych w ramach terapii zajęciowej przez naszych uczestników.

 Wójt Gminy Nozdrzec – Pan Antoni Gromala również złożył wszystkim zgromadzonym paniom serdeczne życzenia. W dowód uznania oraz podziękowania każda z pań uczestnicząca w spotkaniu otrzymała symboliczną różę.

Myślę, że każdy z gości przybyłych na tę uroczystość  poczuł się doceniony i z zadowoleniem będzie wspominał te radosne chwile.

K. Dyrda

[Not a valid template]