Tradycje żyją…warsztaty rękodzielnicze w Krzywem Zwierciadle

Powiększ obraz

W piątkowe przedpołudnie, 26 lutego,  grupa uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach spędziła w Saloniku W Krzywem Zwierciadle w Krzywem. Odpowiednią oprawę spotkanie pt. ,,Tradycje żyją…’’ przygotowała Pani Bogusława Krzywonos.

Spotkanie w Domu „Pod Świerkami’’ zostało podzielone na dwie części. W pierwszej Pani Bogusława Krzywonos przybliżyła tradycje wielkanocne. Wprowadzenie rozpoczęła od wysłuchania oratorium skomponowanego w 1741 r. przez G.F. Haendla. Następnie obejrzeliśmy zdjęcia obrazów wielkich mistrzów malarstwa i wysłuchaliśmy poezji Pani Danuty Czaja z Rudawca. W drugiej części uczestnicy podzieleni zostali na dwa zespoły. Jeden zespół wykonywał palmy wielkanocne przy instruktażu Pani Danuty Sokołowskiej z Wydrnej. Drugi zespół pod okiem Pani Zofii Żebrak z Humnisk wykonywał pisanki z krepiny ozdobione cekinami i kwiatami szydełkowymi. Po zakończeniu prac grupy zamieniły się, aby móc zrealizować swoje pasje do rękodzieła artystycznego.
Na zakończenie spotkania Pani Bogusława Krzywonos zaprosiła wszystkich na pyszne słodkości. Wręczyła pisemne podziękowania prowadzącym warsztaty. Natomiast Pani Kierownik Katarzyna Dyrda w ramach podziękowania obdarowała Panie prowadzące pamiątkowymi skrzynkami. Dla potwierdzenia jak ważne jest rękodzieło artystyczne nawiązujące do Wielkanocy zadbała Pani Zofia Żebrak wręczając wszystkim własnoręcznie wykonane palmy.
Za mile spędzony czas bardzo serdecznie dziękujemy.

G. Matwijczyk

 

 

[Not a valid template]