Dzień Matki i Ojca w ŚDS

Powiększ obraz

Już po raz kolejny w Środowiskowym Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach odbyło się spotkanie z okazji „DNIA MATKI I OJCA”.

Jest to dzień wyjątkowy w kalendarium placówki, ponieważ podopieczni goszczą najważniejsze osoby w ich życiu – swoich rodziców. W tym roku spotkanie odbyło się 29 maja.

Zebranych gości powitała pani kierownik Beata Jastrzębska. Następnie uczestnicy zaprezentowali krótką część artystyczną. Osoby biorące udział w przedstawieniu recytowały wiersze specjalnie przygotowane na ten dzień. Nasi aktorzy zaprezentowali także swoje zdolności wokalne.

Podczas recytacji wierszy, śpiewania piosenek na ich twarzach  rysowało się ogromne zaangażowanie. Uroczystość była wyrazem ich wdzięczności za trud rodziców włożony w wychowanie swoich pociech, rekompensaty za niedawno popełnione grzeszki, a także wyrazem wielkiej i bezwarunkowej miłości. Z dziecięcą wrażliwością i niekłamaną prostotą nasi artyści dokonali apoteozy macierzyństwa, a w oku niejednej mamy i taty pojawiła się łza wzruszenia. Tuż po występie wzruszeni rodzice podziękowali za występ mnóstwem gromkich braw.

Następnie po złożeniu życzeń i wręczeniu własnoręcznie wykonanych upominków wspólnie zasiedliśmy do stołów, na których znalazły się smakołyki przygotowane  w ramach treningu kulinarnego. W tym dniu dzieci usługiwały swoim rodzicom serwując im obiad oraz deser. W miłej, rodzinnej atmosferze wszyscy świetnie się bawili, a dźwięki muzyki nadały wyjątkowy charakter tym wspólnym chwilom.