Wystawa prac uczestników ŚDS w Urzędzie Gminy Nozdrzec

Powiększ obraz

Wielkanoc to największe, najstarsze i najuroczyściej obchodzone przez wszystkich chrześcijan święto upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa.

W tym dniu wszyscy starają się spotkać przy jednym stole w gronie najbliższych osób. Na świątecznym stole królują tradycyjnie jajka serwowane jako  główny składnik potraw świątecznych oraz zdobione na różne  sposoby w zależności od regionu: pisanki – zdobione woskiem, kraszanki – zdobione metodą rytowniczą oraz naklejanki powstałe z przyklejenia do wydmuszki rdzenia trawy rosnącej na podmokłym terenie.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach postanowili jak co roku przyłączyć się do podtrzymywania tradycji świątecznych i chętnie włączyli się    w przygotowanie ozdób wielkanocnych. W czasie treningu rozwijania zainteresowań tworzyli pisanki zdobione technikami wprawdzie odmiennymi od tradycyjnych ale równie pracochłonnymi i efektownymi. Powstały pisanki zdobione techniką decoupage, quillingu i oklejane  bibułą. Nie zabrakło także koszyków z siana przydatnych do święcenia pokarmów, stroików świątecznych, które mogą posłużyć jako dekoracja wielkanocnego stołu oraz kartek  świątecznych, których tradycja wysyłania mamy nadzieję nigdy nie zaginie.

Prace uczestników można było obejrzeć podczas wystawy zorganizowanej w dniach 27.03.-03.04.2012r., w holu Urzędu Gminy w Nozdrzcu. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających urząd jak również osób zainteresowanych twórczością osób niepełnosprawnych. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, dzięki którym możliwe było zorganizowanie wystawy.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w imieniu Kierownika, Pracowników oraz Uczestników ŚDS życzymy pogody ducha, zdrowia i radości,  wszelkiego dobra oraz mnóstwa wiosennego optymizmu dla wszystkich czytelników.