Huczne zakończenie karnawału

Powiększ obraz

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy a jednocześnie źródłem wiedzy o tradycjach i obrzędach ludowych. Przekonali się o tym uczestnicy naszego Domu biorący udział w dwóch zabawach andrzejkowych: w Zamku Dubiecko i Zajeździe ,,Ranczo” w Łopuszce Małej.

 

W pierwszym dniu zabawy uczestnicy bawili się w Zamku Dubiecko. Zabawa miała na celu zintegrowanie uczestników z poszczególnych Domów, dlatego przy każdym stoliku miejsce było tylko dla dwóch osób losowo wybranych z każdego ośrodka. Wspólne rozmowy, zabawy do rytmu muzyki na żywo pozostawiły wiele pozytywnych wrażeń. W trakcie zabawy uczestnikom serwowany był pyszny obiad, przekąski, owoce, napoje i domowe ciasta.

Natomiast w kolejnym dniu tj. 22 listopada, delegacja uczestników bawiła się w ,,Ranczo”. Organizatorem zabawy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Łopuszce Wielkiej. Oprócz wspaniałej zabawy i mnóstwa pyszności organizatorzy przygotowali wróżby, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wszyscy chętnie brali udział w przepowiadaniu sobie przyszłości, chociaż traktowali je z przymrużeniem oka.  Czas zabawy płynął nieubłaganie i trzeba było wrócić do swoich domów.

Za wspólną zabawę i mile spędzony czas dziękujemy!

G. Matwijczyk