II Obóz Rekreacyjno-Sportowy w Jabłonicy Ruskiej

Powiększ obraz

Wychodząc naprzeciw potrzebom i dużemu zainteresowaniu ze strony uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach, postanowiliśmy w dniach 23-25 maja br. zorganizować II Obóz Rekreacyjno – Sportowy. Tegoroczny, trzydniowy pobyt w Gospodarstwie Agroturystycznym w Jabłonicy Ruskiej, był poszerzeniem oferty terapeutycznej dla osób niepełnosprawnych.

 

Miejsce pobytu naszych obozowiczów  położone jest w malowniczej okolicy, sprzyjającej pieszym wycieczkom oraz zajęciom i zabawom na świeżym powietrzu, stwarza także możliwość pełnego wypoczynku i relaksu. W ramach wyjazdu prowadzone były zajęcia sportowe, rekreacyjne, warsztatowe i terapeutyczne. Uczestnicy obozu mieli dostęp do licznych atrakcji umożliwiających aktywne spędzanie czasu wolnego, brali udział w  marszach nordic walking, sportowych grach zespołowych, zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu. Dzięki aktywności sportowej osoby niepełnosprawne zyskują większą samodzielność i wolność od ograniczeń ruchowych. W ciągu naszego pobytu, zorganizowane zostały także dwa ogniska, podczas których tradycyjnie pieczono kiełbaski i biesiadowano przy muzyce. Po całodziennym trudzie, uczestnicy wyjazdu nabierali sił przed kolejnymi zmaganiami w bani ruskiej.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Państwu Danucie i Kazimierzowi Szpiechom,  którzy już po raz drugi nieodpłatnie umożliwili nam pobyt we własnym gospodarstwie agroturystycznym. Jesteśmy przekonani, że obóz okazał się sukcesem i wniósł wiele radości w życie naszych podopiecznych.