Pasja silniejsza niż choroba – spotkanie z Anią Dąbrowską

Powiększ obraz

Zwykło się mówić, że muzyka łagodzi obyczaje czy też, że jest dobra na wszystko. Dla Ani Dąbrowskiej, która zmaga się z nieuleczalną mukowiscydozą, muzyka jest pasją, która daje siłę do codziennej walki z chorobą.

Ania jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Wesołej, Państwowej Szkoły Muzycznej w Dynowie oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Mimo licznych zajęć przyjęła  zaproszenie i wraz z rodzicami spotkała się z nami w środę, 17 maja br.  Muzyka jest jej pasją od najmłodszych lat. W rozmowie z uczestnikami przyznała, że mimo choroby stara się żyć pełnią życia. Na swojej drodze wokalnej spotkała osoby, które stały się dla niej drogowskazem i inspiracją do twórczych działań, wśród nich są cztery najważniejsze Anny – Ania Dąbrowska, Ania Wyszkoni, Anna Dymna oraz Anna Czenczek. Młoda artystka  ma już na swoim koncie sporo sukcesów m.in. I miejsce w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie oraz Finał Krajowych Eliminacji Eurowizji. Bierze udział w licznych koncertach, przeglądach zarówno w kraju jak i za granicą.  Mieliśmy okazję kameralnie wysłuchać pięknego występu Ani, w którym oprócz znanych piosenek zaprezentowała nam najnowszy utwór przygotowywany na występ podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2017 . Możemy zapewnić, że ten piękny utwór z pewnością zrobi wrażenie na słuchaczach.

To było niezwykle miłe i inspirujące spotkanie, które może nie tyle zachęciło naszych uczestników do śpiewania, ale wniosło nadzieję na realizację własnych marzeń i dało siłę do walki z przeciwnościami losu.

M. Baran