Integracja w walentynkowym klimacie

Powiększ obraz

Serduszka, czerwony kolor, prezenty – te słowa kojarzą nam się z walentynkami. To coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego, które zadomowiło się już w naszej tradycji. Walentynki to nie tylko czas miłości ale także radości, życzliwości i przyjaźni. To również czas, kiedy robimy swoim najbliższym miłe i urocze niespodzianki.

 

W dniu 12 lutego nasi uczestnicy po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w  warsztatach zorganizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Warze. Tym razem były to warsztaty wyjątkowe bo Walentynkowe. Na pewno w tym dniu miło jest obdarować bliską osobę czymś od serca, na przykład własnoręcznie wykonanym prezentem.

Warsztaty przygotowały panie Danuta Kusińska i  Edyta Serwatka a prowadziła pani Lucyna Skubisz. Po wysłuchaniu ciekawostek związanych z tym świętem wszyscy z entuzjazmem przystąpili do pracy. Podczas warsztatów  pod czujnym okiem pani Lucyny, wszyscy szyli i ozdabiali według własnego uznania swoje jedyne i niepowtarzalne walentynkowe serduszka oraz misie, aby móc je wręczyć tym, których lubią najbardziej. Trud włożony w samodzielnie wykonany prezent z pewnością będzie miał podwójną wartość.

Był to miły dzień, który wywołał u wszystkich uśmiech na twarzy. Bez wątpienia dzieci jak i uczestnicy poczuli walentynkowy klimat.

M. Baran