Karp nie tylko od święta…

Powiększ obraz

„Karp nie tylko od święta…” to tegoroczny motyw przewodni Pikniku Wędkarskiego, który został zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy im. Anny w Izdebkach i PZW „Brzana” w Nozdrzcu. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął  Wójt Gminy Nozdrzec – Pan Antoni Gromala.

 

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Sekretarz  Gminy Nozdrzec – Pani Agnieszka Baran, Skarbnik Gminy Nozdrzec – Pan Stanisław Gierula, Pani Agnieszka Lew – Zastępca Kierownika Oddziału Nadzoru w Pomocy Społecznej Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie,  Pani Małgorzata Guła – pracownik Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Pani Anna Jarema – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu, Pan Dariusz Sawczak – Zastępca Kierownika GOPS w Nozdrzcu.

Piknik to impreza cykliczna organizowana od kilku już lat przez ŚDS w Izdebkach. Jej uczestnikami są podopieczni zaprzyjaźnionych ŚDS-ów i WTZ-tów z terenu województwa podkarpackiego. W tym roku w zmaganiach kulinarnych i wędkarskich wzięło udział osiem ośrodków: ŚDS w Łopuszce  Wielkiej, Jarosławiu, Przeworsku, Sieniawie, Laszczynach, Izdebkach oraz WTZ w Starej Wsi i Haczowie.

Na tarasie budynku pod okiem profesjonalnego mistrza kuchni – Pana Janusza Pyry, szefa kuchni w Zamku Dubiecko, którego talent został doceniony w  licznych konkursach  krajowych i międzynarodowych, uczestnicy gotowali potrawy z karpia. O świeże ryby jak zawsze zatroszczyli się panowie z koła wędkarskiego.  Każde stanowisko kulinarne zostało wyposażone w niezbędne narzędzia: kuchenkę elektryczną, deski, noże oraz artykuły potrzebne do wykonania wylosowanej potrawy.

Równocześnie pod okiem członków Koła Wędkarskiego „Brzana” z Nozdrzca –  Pana Pawła Potocznego i Pana Zbigniewa Knapa,  wędkarze łowili ryby w stawie położonym przy budynku ŚDS-u.

Nad stawem poszczególne ekipy emocjonowały się połowami i borykały się z poplątanymi żyłkami wędek. Po podsumowaniu ilości złowionych ryb i punktów za odpowiedzi w konkursie z wiedzy o wędkarstwie okazało się, że niekwestionowanym zwycięzcą została ekipa z Sieniawy zdobywając 600 punktów. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio drużynom ze Starej Wsi (270 pkt) i Laszczyn (175 pkt).

Po zakończonych zmaganiach każdy mógł skosztować pyszności przygotowanych przez drużyny kucharzy z poszczególnych placówek.

Każdy z zespołów nagrodzony został pamiątkowym dyplomem, statuetką i nagrodą rzeczową ufundowanych przez ŚDS Izdebki.

K. Dyrda