Kolejny tydzień szkolenia kulinarnego

Powiększ obraz

W naszym ośrodku odbyły się wyjątkowe warsztaty cukiernicze, które poprowadził uznany mistrz cukiernictwa, Tomasz Nowak. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się tajników przygotowywania słodkich wypieków pod okiem prawdziwego profesjonalisty.

Tomasz Nowak, od ponad 20 lat związany jest z gastronomią. Aktualnie pełni funkcję menadżera regionalnego i doradcy kulinarnego w RM Gastro Polska, szkoleniowca i audytora gastronomii w sieci Hotele Plus oraz egzaminatora w Cechu Rzemiosł w Katowicach. Tomasz Nowak jest współwłaścicielem pracowni cukierniczej i kawiarni Sweet Home Silesia by Magdalena Nowak, założycielem „Kuźni Kucharzy Śląskich” oraz szefem kuchni i doradcą kulinarnym w firmie Vitalpro. Mistrz Nowak jest także jurorem i laureatem wielu konkursów kulinarnych, autorem licznych artykułów i przepisów kulinarnych na portalach internetowych oraz w prasie branżowej.

Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się przygotowywać różnorodne słodkości, od klasycznych ciast po bardziej skomplikowane desery. Warsztaty były świetną okazją do pracy z różnymi składnikami, dając możliwość poznania ich właściwości i zastosowania. Praca w grupach sprzyjała integracji, a także wymianie doświadczeń i pomysłów. Pan Tomasz, jako ekspert kuchni śląskiej nauczył nas kilku przepisów na dania z tego regionu, które zachwyciły nasze podniebienia.

Warsztaty cukiernicze były dla uczestników czymś więcej niż tylko nauką pieczenia. Były to chwile pełne radości, kreatywności i współpracy. Możliwość nauki od tak znakomitego cukiernika jak Tomasz Nowak była dla wielu spełnieniem marzeń i inspiracją do dalszego rozwijania swoich pasji kulinarnych. Możliwość nauki od tak znakomitego cukiernika była dla wielu spełnieniem marzeń i inspiracją do dalszego rozwijania swoich pasji kulinarnych.