Konkurs Kulinarny – KUCHNIE ŚWIATA

Powiększ obraz

Po raz pierwszy w naszym ośrodku został zorganizowany KONKURS KULINARNY „KUCHNIE ŚWIATA”.

 Głównym celem konkursu było umożliwienie osobom niepełnosprawnym sprawdzenia siebie w rywalizacji konkursowej w dziedzinie kulinarnej, a przez to pełniejsze uczestniczenie w życiu społecznym oraz doskonalenie samodzielności. Konkurs był też okazją do wspólnego spotkania i zabawy.

Dnia 18.07.2012 r. do zmagań przystąpili przedstawiciele czterech placówek: ŚDS w Bliznem, Brzozowie, Kąkolówce i Dynowie. Trzyosobowe drużyny miały za zadanie przygotować w ciągu 1,5 godziny deser i przekąskę inspirowane kuchnią wybranego kraju świata.

Do konkursu zostały zgłoszone potrawy kuchni włoskiej, greckiej i francuskiej. W celu wyłonienia zwycięzcy zostało powołane jury w składzie: Pani Sabina Południak – Sekretarz Gminy Nozdrzec, Pani Danuta Czaja – Przewodnicząca SKW w Rudawcu oraz Pani Mieczysława Wojdanowska – Przewodnicząca KGW w Izdebkach. Przed Paniami stało trudne zadanie, ponieważ każda drużyna przygotowała pyszne potrawy, które równie dobrze wyglądały jak  smakowały. Nagrody były przyznawane w dwóch kategoriach : PRZEKĄSKA i DESER. Wyniki konkursu w pierwszej kategorii wyglądają następująco:

I MIEJSCE – ŚDS BRZOZÓW „GYROS PO MOJEMU”

II MIEJSCE – ŚDS BLIZNE „HORIATIKI”

III MIEJSCE – ŚDS DYNÓW „SAŁATKA NICEJSKA”.

Kategoria DESER:

I MIEJSCE – ŚDS KĄKOLÓWKA „TIRAMISU”

II MIEJSCE – ŚDS BLIZNE „SAŁATKA OWOCOWA W ARBUZIE”

III MIEJSCE –  ŚDS DYNÓW „TIRAMISU”.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Podopieczni naszego Domu przygotowali dla zaproszonych gości poczęstunek w postaci tradycyjnych potraw kuchni polskiej. Na stole znalazły się więc pierogi, gołąbki, bigos, proziaki, chleb ze smalcem, ogórki małosolne, ciasto z owocami oraz kompot owocowy. Oprócz uczty dla podniebienia przygotowaliśmy konkursy z nagrodami oraz zabawę taneczną.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, którzy chętnie wsparli naszą inicjatywę i przyczynili się do zorganizowania konkursu: Pani Sabinie Południak, Państwu Marianowi i Józefie Szewczyk, Państwu Januszowi i Agacie Lato oraz Panu Kazimierzowi Śnieżek.