Międzynarodowy Dzień Chorego

Powiększ obraz

Już po raz 26. w Kościele powszechnym obchodzony był Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji także w ŚDS została odprawiona Msza św. z sakramentem namaszczenia  dla naszych uczestników.

 

Ksiądz Artur Dyrda, który przewodniczył nabożeństwu, zwrócił uwagę na tegoroczne orędzie  Papieża Franciszka, który podkreśla, jak ważne jest, aby była szanowana godność człowieka chorego i żeby był on zawsze stawiany w centrum procesu leczenia. „Takie nastawienie winno cechować także chrześcijan pracujących w placówkach publicznych. Także opieka świadczona w rodzinie jest nadzwyczajnym świadectwem miłości do osoby ludzkiej i winna być otaczana odpowiednim uznaniem oraz wspierana przez stosowną politykę.”

Do udziału w liturgii czynnie  włączyli się nasi podopieczni poprzez czytania, śpiew psalmów i pieśni. Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi oraz namaszczenia.

Po zakończonej Mszy św. odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, podczas którego ks. Artur podkreślał, że  to niezwykła okazja do spostrzeżenia niezwykłej bliskości niepełnosprawnych i chorych z Chrystusem cierpiącym. Poszczególne stacje dotykały bolesnych doświadczeń  osób niepełnosprawnych. Dzięki tym wspaniałym rozważaniom, tak bogatym w treść, mogliśmy uświadomić sobie, jak często nasze drogi krzyżowe są podobne do drogi krzyżowej Pana Jezusa.

M. Baran