Nasza przygoda z foamiranem

Powiększ obraz

Tworzyć może każdy z nas bez względu na wiek czy wykształcenie. Liczy się nie tylko talent ale również zaangażowanie i chęć poszerzenia swoich umiejętności.  Również i my postanowiliśmy poszerzyć swoje zainteresowania rękodzielnicze,  co umożliwił nam udział w warsztatach wykonywania kwiatów z foamiranu.

 

Wyróżniamy dwa rodzaje foamiranu: jedwabny i irański. Jedwabny jest bardzo delikatnym i aksamitnym materiałem. Do formowania wystarczy ciepło  rąk. Jest doskonały do tworzenia delikatnych i niedużych kwiatków. Z racji tego, że formowanie odbywa się „na zimno”,  z czasem forma naszej pracy może się zmieniać.  Jest to piękne a efekt końcowy niejednokrotnie zaskakujący. 

Przy pracy z foamiranem irańskim modelowanie odbywa się najczęściej przez podgrzanie wyciętej pianki za pomocą żelazka lub nagrzewnicy do emobossingu.

Jednodniowe warsztaty w naszym Domu poprowadziła Pani Agnieszka Gaździk – projektantka prac, współpracująca z takimi firmami jak: Filigranki, ScrapBoysi, Kartkowe ABC, Lemo craft oraz laureatka wielu konkursów. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. W tak krótkim czasie powstały piękne kwiaty  wyglądające niczym żywe poinsecje.

Dziękujemy bardzo za poświęcony czas i naukę tworzenia.

B.L.