Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci naszej…

Powiększ obraz

Tuż przed nadchodzącym Świętem Zmarłych wiele osób stara się zadbać o mogiły najbliższych. Jednak nie na wszystkich grobach zapłoną znicze. Pamiętając o tym już po raz kolejny podopieczni naszego domu wzięli udział w akcji porządkowania grobów znajdujących się na izdebskim cmentarzu.

Aktywnie włączyli się w oczyszczanie grobów z chwastów, wypalonych zniczy oraz suchych kwiatów. Nie zapomnieli również o grobach swoich rodziców, bliskiej rodziny, Grobie Nieznanego Żołnierza, Jana Kazimierza Kamienieckiego oraz zmarłych uczestników ŚDS. Nad każdym z tych grobów zapalili znicze oraz złożyli kwiaty. W tym dniu dała się odczuć wyjątkowa atmosfera spokoju, zadumy i wspomnień o bliskich połączona z szeptem modlitwy.

Po raz pierwszy nasi uczestnicy odwiedzili tzw. „stary cmentarz”, na którym znajdują się liczne groby urzekające swoją prostotą. Cmentarz umiejscowiony jest na jednym ze wzgórz pośród pięknych drzew, które w tym okresie swymi barwami nadają temu miejscu wyjątkowego uroku. Niestety nie samo piękno tego miejsca wzbudziło w nas wiele emocji  a stan, w jakim zastaliśmy to miejsce. Groby, które zobaczyliśmy nie wskazują na to, że ktokolwiek odwiedza cmentarz mimo iż spoczywa tam wielu mieszkańców Izdebek. Po tej wizycie w naszych głowach zrodził się nowy pomysł na odnowienie tego miejsca ale o szczegółach poinformujemy za rok.

                                                                                                            K. Dyrda

[Not a valid template]