Piotr Woroniec – spotkanie z rzeźbiarzem

Powiększ obraz

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach w dniu 25.08.2015 r. wzięli udział w spotkaniu z artystą rzeźbiarzem – Piotrem Worońcem. Spotkanie odbyło się w Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

Rzeźbiarz jest honorowym członkiem Stowarzyszenia Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, Przewodniczącym Rady Muzealnej w Brzozowie oraz kierownikiem artystycznym ”Hordowiny – Bieszczadzkiej Grupy Twórców”. Materiałem twórczym Piotra Worońca jest drewno, które łączy z fragmentami metalowych części, włóknami, skórą, kamieniami. Jego prace prezentowane są na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, jak również poza granicami kraju. Jego prace opowiadają o sprawach ludzkich, świat jego rzeźb to świat marzeń prostych i wyuzdanych, pięknych i złych. Dzieła artysty to świat gdzie oprócz zdecydowanych kontrastów bieli i czerni jest miejsce dla wielu odcieni wyrafinowanej, wyszukanej, podpatrzonej z niemalże trudem szarości.

Oprócz dorobku artystycznego Piotra Worońca seniora mieliśmy okazję podziwiać prace słuchaczy ULRA, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników.

Dziękujemy Pani Dyrektor Monice Wolańskiej  za możliwość zwiedzenia uniwersytetu oraz Panu Piotrowi Worońcowi za prezentację własnej twórczości.

B. Lityńska

[Not a valid template]