Radawiańskie Manewry 2017

Powiększ obraz
W dniu 13 września   br.,   delegacja     uczestników   Środowiskowego    Domu   Samopomocy  im.   Anny w Izdebkach  wzięła udział w III Rajdzie Rowerowym ,,Szówsko-Radawa”. Organizatorami imprezy było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Jarosławiu.

 

Popularyzacja turystyki rowerowej, styl życia oraz poznanie środowiska przyrodniczego malowniczej ścieżki rowerowej, było głównym celem rajdu. Rowerzyści wyruszyli spod Dworu ,,Zygmuntówka” w Szówsku. Cała trasa liczyła około 12 km i miała  charakter rekreacyjny bez  elementów  rywalizacji. Zakończenie  rajdu  nastąpiło  w   Gminnym     Ośrodku   Wypoczynku i Rekreacji w Radawie. Tam też wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami.
W dalszej części organizatorzy zaprosili  wszystkich do wysłuchania prelekcji o ostrzeżeniach przeciwpożarowych. Następnie sześcioosobowe drużyny rozpoczęły misję terenową. Po zapoznaniu się z mapą wędrówki wyruszyli na poszukiwanie punktu, w którym czekało na nich wyznaczone zadanie.  Manewry rozpoczęli od próby gry w paintball. Następnie  zapoznali  się  z  pracą  straży pożarnej   i    krótkim    instruktażem   samoobrony.  W kolejnym punkcie uczestnicy musieli uwiecznić na płótnie elementy krajobrazu kojarzące się z Radawą.  Ostatnim zadaniem było przejście slalomem pomiędzy przeszkodami w alkogoglach. Sprawiło to wszystkim uczestnikom wiele zabawy.
Po zakończonej misji terenowej, przedstawiciele  wszystkich  drużyn musieli odgadnąć hasło ukryte w rozsypanych literach. Zadanie przebiegło bez problemu i w  krótkim czasie pojawił się napis RADAWIAŃSKIE MANEWRY.
Rekompensując wszystkim aktywny udział w zmaganiach terenowych, organizatorzy zaprosili gości do grillowania i wspólnej dyskoteki z DJAki.
G. Matwijczyk